2 ciekawostki od MSI

MSI Nightblade do gier w rozmiarze mini.

Komputery w mini formacie doskonale sprawdzają się na co dzień. Producent MSI na pewno zaskoczył wszystkich swoją nowoczesną propozycją, jaką jest komputer MSI Nightblade, inaczej zwany miniaturowym komputerem do gier. Posiada on płytę główną MSI Z97I Gaming AC, która z kolei ma funkcję OC Genie. Model z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich osób zainteresowanych komputerami dedykowanymi pod gry. Zobaczmy zatem jakie posiada zalety. Rozmiar? Z pewnością jest miłym zaskoczeniem dla większości, która ceni sobie mobilność nawet tego rodzaju urządzeń. O płycie głównej już wspomnieliśmy, ale warto przyjrzeć się dokładniej karcie graficznej, Audio Boost 2, wydajnym zasilaniu oraz układem sieciowym o nazwie   Killer LAN. Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11ac to też dobre rozwiązanie, które mieliśmy już przyjemność poznać w innych komputerach stacjonarnych oraz laptopach. OC Genie i duża liczba złącz dodatkowo uatrakcyjnia te model.

Komputer w rozmiarze XS posiada również wady. Zwracamy szczególną uwagę na wagę komputera, która mała nie jest, pomimo małego rozmiaru. Marka MSI znana jest przede wszystkim z produkcji płyt głównych, kart graficznych oraz laptopów dedykowanych pod gry komputerowe. Powstanie MSI Nightblade jest zatem zaskoczeniem dla bardzo wielu użytkowników komputerów. Komputer posiada niewielką obudowę, która wizualnie prezentuje się bardzo dobrze i nawet największym pedantom przypadnie do gustu ? nowoczesna, matowa i bez dodatkowych udziwnień. Mamy tu płytę główną, zasilacz i dwa wentylatory. Resztę musimy skomponować samodzielnie, co jest według mnie plusem ? już na tym etapie dopasowujemy nasz komputer do swoich wymagań.

OC Genie to ekspresowe zwiększenie wydajności procesora, które z pewnością przyda się wielu użytkownikom. Zobaczmy zatem jak sprawdza się w naszych warunkach. Cena? To wszystko zależy od środka na jaki się zdecydujemy, a jak wiemy części komputerowe bywają różne cenowo. Zatem wszystko zależy od tego, jak doposażymy nasz mini komputer.

MSI i seria ECO.

Płyta główna to ważny element każdego komputera. Znani producenci urządzeń komputerowych prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do lepszego działania komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Każdego dnia korzystamy ze swojego komputera, który różnie reaguje na przeciążenia oraz zwykłą pracę. Dlatego dokładnie zastanówmy się czego potrzebujemy jeśli chodzi o prace naszego komputera. Znana wszystkim firma MSI zajęła się produkowanie ekologicznych płyt głównych, które szczególnie wyróżniają się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, przy czym wcale nie są mniej wydajne. Warto się zatem nimi zainteresować, jeśli chcemy zaoszczędzić niemałe pieniądze.

W nowej linii ekologicznych płyt głównych, znajdziemy modele z podstawką LGA 1150, która wykonana jest pod procesory Intel Haswell i Haswell Refresh – H81M ECO, B85M ECO, a także H97M ECO. Wszystkie mają znany wszystkim format mATX, a każda z nich ma taką samą kolorystykę ? brąz, zieleń oraz biel. Sam wygląd prezentuje się bardzo ciekawie, chociaż żaden użytkownik nie stawia tego szczegółu na pierwszym miejscu. Staramy się wybierać sprzęty działające, a nie wyglądające. Przyjrzyjmy się jednak bliżej wszystkim propozycjom MSI.

Nowoczesne płyty ECO zostały specjalnie złożone oraz zaprogramowane, dzięki czemu pobierają zdecydowanie mniej prądu niż inne, znane nam tego rodzaju części. Jak wygląda oszczędność? Możemy zaoszczędzić do czterdziestu procent energii elektrycznej! Zatem rozwiązanie sprawdza się idealnie i zgodnie z założeniem producenta.

Płyta główna H81M ECO posiada dwa banki pamięci, takie jak DDR3-1600 i dwa gniazda SATA 3 Gb/s i SATA 6 Gb/s. Model B85M ECO i H97M ECO posiada aż cztery sloty DDR3-1600 oraz aż sześć gniazd SATA 6 Gb/s. Dla rozszerzonych wersji mamy jedno złącze PCI-Express 3.0 x16, dwa PCI-Express 2.0 x1. Jak zatem widzimy ECO seria doskonale poradziła sobie ze wszystkimi szczegółami. Model B85M ECO został wyceniony przez specjalistów na 75 dolary.

Więcej na msi.com