Asus N56VM.

Wysoka wydajność, efektowny designe, podświetlana klawiatura, matowa matryca, bardzo dobrej jakości głośniki oraz duży, wygodny w użyciu touchpad. Tym charakteryzuje się Asus N56VM. Przeznaczony dla wymagających użytkowników, nie jest jednak tani ani lekki.

Laptop występuje na rynku w dwóch wersjach. N56VM ma słabsza kartę graficzną Nvida GeForce 630M. Obudowa laptopa wykonana jest z bardzo dobrego jakościowo materiału. Jest to mieszanka tworzywa sztucznego oraz aluminium.

Klawiatura jest pełnowymiarowa z wyspowym układem klawiszy z dodatkowym podświetleniem. Ułatwia to prace w ciemności. Touchpad to jednolita płytka bez dodatkowych klawiszy. Rozwiązanie to przypomina laptopy marki Apple.

Laptop N56VM wyposażony został w ponadprzeciętny system nagłaśniający. Posiada on charakterystyczny zewnętrzny głośnik nisko tonowy w kształcie walca.

Asus-N56VM

Laptop posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i7 oraz dwa układy graficzne. Pierwszy to Intel HD Graphics 4000, który jest energooszczędny i zintegrowany z procesorem oraz drugi Nvidia GeForce GT 630M. Dzięki technologii Nvidia Optimus grafiki przełączają się automatycznie.

Minusem Asusa jest matryca. Standardowa rozdzielczość 1366×768 pikseli to przy takiej grafice trochę mało. Jedyny plus ekranu to jego matowa powłoka, która nie odbija światła.

W pakiecie dostajemy również 6GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, nagrywarkę DVD, czytnik kart pamięci oraz kamerkę internetową. Laptop został wyposażony w dysk HDD o pojemności 750 GB oraz w cztery szybie złącza USB 3.0.

Laptop jest bardzo wydajny i pod tym względem wyprzedził laptop Lenovo ThinkPad W520, który do tej pory przodował w wydajności. Gdyby producent Asus zdecydował się na zamontowanie dysku SSD wydajność byłaby jeszcze lepsza. Jednak nic straconego, dysk SSD można zakupić oddzielnie i tym sposobem przyspieszyć parce laptopa.

Bateria w laptopie jest o standardowej pojemności czyli 5200mAh. Pozwala to na prace przy obciążeniu do 3 godzin, natomiast w trycie oszczędzania możemy cieszyć się pracą na baterii do 6 godzin.

Asus N56VM to laptop dla wymagających, użytkowników domowych. Laptop wyśmienicie nadaj się do zaawansowanych prac przy obróbce zdjęć czy filmów wideo. Sprawdzi się również podczas gier i innych multimediów.