Komputery PC vs konsola PlayStation 4

Właściwie, od lat już trwa zażarta dyskusja pomiędzy użytkownikami obu tych platform. Wiadomo, że głównym spektrum tej wymiany poglądów, będzie przeznaczenie rozrywkowe. No bo nie czarujmy się, konsole miały z założenia zapewniać rozrywkę grywalną. Tak było już od pierwszej generacji PlayStation, która w latach 90-tych, zrobiła prawdziwą furorę na rynku. Wystarczy wspomnieć tytuły takie, jak Crash Bandicoot, Tekken czy Colin McRae Rally. To były naprawdę hity, a wiadomo, że walory graficzne, jeszcze wówczas oscylowały w bardziej ?kwadratowych? klimatach.

Aktualna, czwarta już odsłona konsoli produkcji Sony, mamy do czynienia z naprawdę mocnymi parametrami specyfikacyjnymi. Jeszcze jakiś czas temu, na korzyść zakupu konsoli, przemawiał właśnie fakt ich specyfikacji technicznej. No bo było tak, że konsole miały fabrycznie takie parametry, które przewyższały najwyższą półkę konfiguracyjną, jeśli chodzi o poczciwe stacjonarki. Naturalnie, sytuacja ta odwracała się w kilka miesięcy, no ale wciąż dzięki temu pozycję lidera miało PlayStation.

Z drugiej jednak strony, weźmy pod uwagę, że wachlarz dostępnych na komputery tytułów, jest znacznie, znacznie szerszy aniżeli ten, który możemy spotkać w przypadku konsol. Poza tym, adaptacja tytułów komputerowych na konsole, trwa zazwyczaj kilka lat. To nie pomyłka, czasami trzeba czekać cztery, pięć sezonów po to, by móc na konsoli zagrać w coś, co już doczekał się na przykład dwóch, trzech kolejnych odsłon na PC.ps4

Nie da się jednoznacznie określić, co wygrywa w pojedynku. Użytkownicy jednej i drugiej platformy zwracają uwagę na różne rzeczy i z komfortem wykorzystują je w swojej rozrywce. Co do cen, jednak przoduje PlayStation, bo obecna cena kształtuje się gdzieś na poziomie 2200-2500 zł, przy czym złożenie gamingowego peceta, to już będzie koszt w przedziale 3500-4000. zakładając oczywiście, że składamy go pod aktualnie najmocniejsze parametry i trendy sprzętowe, dedykowane dla zapotrzebowania w grach.

Warto będzie uważnie obserwować, jak rozwija się rywalizacja między tymi platformami. Może okazać się bowiem, że będziemy mieli do czynienia z jakimś radykalnym zwrotem w trendach i dokona się zmiana na tronie, jeśli chodzi o platformy dedykowane do grywalnej rozrywki.

Przecież nie można odgórnie założyć, jak będzie się rozwijał rynek w kontekście najbliższych trzech czy pięciu lat. Póki co, mamy do czynienia z królowaniem PlayStation 4 i to na pewno utrzyma się do końca tego roku. Co później?

Jak podaje serwis Laptop Repair Center przewagą komputera jest możliwość dowolnej konfiguracji oraz instalacji oprogramowania. Za konsolą przemawia kompaktowe rozwiązanie oraz cena. Warto też zwrócić uwagę że niższe ceny zakup są w internetowych sklepach i serwisach aukcyjnych

Serwisy aukcyjne w Polsce

Zakupy przez internet mają naprawdę sporo zalet. Chodzi na przykład o wygodę, która wiąże się z tym, że nie musimy wychodzić z domu, aby zaopatrzyć się w konkretne towary czy nawet wykupić usługi. Poza tym, możemy szybko zorientować się w cenowych ofertach. To zasługa różnych porównywarek, a także wielu różnych elementów wspomagających.

Pomówmy sobie dzisiaj konkretnie o aukcjach internetowych, czyli przede wszystkim o tym, co oferuje Allegro, za10groszy i Świstak. Kolejność nieprzypadkowa, bo mamy tu kryterium, dotyczące ilości ofert, a także ? co tu kryć ? popularności.

Co powoduje, że coraz większe grono osób, chce robić zakupy właśnie na aukcyjnych portalach internetowych? Co sprawia, że ludzie tak chętnie klikają, by kupić? Wygoda, opisy towarów, ale głównie ? możliwość oszczędzenia sporej kasy. To nie przypadek, bo na przykład takie kategorie jak odzież czy elektronika użytkowa, to produkty, które można kupić nawet o jedną trzecią taniej, niż w tradycyjnie sprzedających sklepach.

Poza tym, popularność portali z aukcjami, wynika z różnych dodatkowych profitów. W Allegro ? współpraca z Payback, jest właśnie takim elementem.

Odwracając perspektywę ? portale aukcyjne są też jednym z najtańszych kanałów sprzedaży, patrząc na koszta związane z takim modelem prowadzenia handlu.

Warto podkreślić, że na aukcjach niekiedy mamy do czynienia z przedmiotami, których nie będziemy w stanie kupić w sklepie tradycyjnym. O co konkretnie chodzi? Mamy różne wyroby kosmetyczne, odzieżowe, które będą na aukcjach dostępne w kilku dosłownie sztukach. To rarytasy, generalnie ? od momentu, gdy internet w Polsce się upowszechnił, coraz więcej ludzi znalazło w tym sposób na oszczędność. Wyszukiwanie okazji co do zakupu luksusowych przedmiotów w internecie, to też pewnego rodzaju aktywność rozrywkowa.

Nie ulega wątpliwości ? ze wszystkich aktywności zakupowych, pomijając może produkty podstawowe, jak żywność, mamy do czynienia z ogromną prostotą i wygoda całego procesu. Nie dziwi tym samym, że mamy tak duży odzew ze strony polskiej społeczności użytkowników internetowej sieci. W końcu każdy szuka dzisiaj sobie uproszczeń i oszczędności na gruncie czasowym

Należy spodziewać się, że przyszłość portali aukcyjnych będzie się rysowała w dobrych barwach. Między innymi dlatego, że upowszechniają się różne, sprytne systemy płatności internetowych, poza tym ? mamy też do czynienia z coraz większym zainteresowaniem e-handlem. No i oczywiście, portale aukcyjne stanowią też wsparcie dla wielu sklepów internetowych.