Korzyści płynące z rejestracji sprzętu/oprogramowania na stronach producentów

Schemat wygląda zawsze podobnie. Czy kupujemy cały komputer, czy tylko komponent lub jakieś oprogramowanie- zawsze producent zaprasza nas do zarejestrowania się. Co właściwie daje taka rejestracja? Czy w ogóle jest do czegoś potrzebna? To pytania, które zadaje sobie wcale niemałe grono użytkowników.

Zacznijmy od tego, że rejestracja na stronie producenta, zdecydowanie wiąże się z zaletami. Przede wszystkim, po założeniu spersonalizowanego konta, otrzymujemy informacje o różnych aktualizacjach, które dotyczą naszego sprzętu. To jest dobre, w końcu zawsze zostajemy na bieżąco. Druga sprawa ? nie ma się co oszukiwać ? posiadanie konta w systemie producenta, może być dla nas szansą na profity. Profity, które dotycza na przykład:

– obniżki na kolejny sprzęt od danej marki / danego producenta;

– dostęp do dodatkowych materiałów, tylko dla zarejestrowanych użytkowników;

– mailingi lub inne formy materiałów reklamowych, pozwalające na bieżącą orientację w ofertach

Rejestracja, ma też swoje plusy, w kontekście mniej pożądanych sytuacji. Chodzi rzecz jasna o różnego typu awarie, które jak wiadomo, nie zawsze są wynikiem naszych działań. Dzięki rejestracji, możemy w sprawniejszy sposób skontaktować się z producentem, co w praktyce ma przełożenie na lepszy przepływ informacji między klientem (nami), a firmą. Tym samym, proces diagnostyczny jest szybszy, zaś postępowanie zmierzające do usunięcia awarii, wymiany sprzętu ? ma zawsze błyskawiczny przebieg. Widać więc, że nic nie ryzykujemy. Oczywiście, z rejestracją wiąże się konieczność spełnienia pewnych warunków, takich jak akceptacja regulaminu strony, czasami też konieczność zaznaczenia, że zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych do wewnętrznych celów firmy.

To może mieć o tyle fajny skutek, że czasem możemy zostać nagrodzeni w ramach wewnętrznej loterii, sezonowych promocji i tak dalej

Trzeba mieć na uwadze również to, że rejestrowanie sprzętu ma zaletę w postaci zabezpieczania naszych interesów w przypadku kradzieży. Wiadomo, że jest to raczej rzadki przypadek, ale jeśli już się taki przydarzy, łatwiej potem jest namierzyć taki sprzęt, czy to na serwisach aukcyjnych czy w innych miejscach.

Warto zapamiętać ? rejestrowanie legalnego oprogramowania, wiąże się praktycznie z samymi zaletami i jeśli przez cały okres użytkowania danego sprzętu będziemy dopuszczać się zaleceń/wskazówek/aktualizacji, na pewno w relatywnym stopniu zmniejszymy ryzyko, które będzie dotyczyło występowania problemów z danymi urządzeniami