Nowy Mac Pro mini

             Firma Apple nie po raz pierwszy nas zaskoczyła …czym tym razem ?? Otóż przedpremierowo wprowadzono do sprzedaży nowy innowacyjny sprzęt Mac Pro mini, który został zaprojektowany przez inżyniera firmy Apple – Jonathana Ive. Jego premiera zaplanowana była na czerwiec tego roku.

Czym tak innowacyjnym odznacza się nowy sprzęt marki Apple? Po pierwsze jego rozmiary są o połowę mniejsze od poprzednika. Co w przypadku stacji roboczej ma duże znaczenie. Możemy zauważyć, ze producent zrezygnował z wielu niepotrzebnych złącz, być może zwrócił uwagę na krytykę poprzedniego modelu, gdzie ilość portów została uznana za wadę powodująca niepotrzebną ?plątaninę kabli?. Nowy Mac Pro mini został zewnętrznie wyposażony w gniazdo zasilania, wyjście na monitor i włącznik.

Mac Pro

A co w środku ? Tam zmieniło się prawie wszystko.. mniejsze kości pamięci RAM , bardzo wydajna karta graficzna Radeon X550 256MB oraz nowoczesny wielordzeniowy procesor 64-bitowy A7.5. Pamięć masowa została zupełnie zlikwidowana. Dysk SSD dostępny jest po zamontowaniu sprzętu do specjalnego docka, a system operacyjny będzie możliwy do uruchomienia z iCloud. W układzie chłodzenia zastosowano wentylacje grawitacyjna. Mac Pro mini dzięki swej konstrukcji oraz przez pozbycie się wielu elementów z wnętrza stal się urządzeniem energooszczędnym – zużywa znacznie mniej prądu. Jest też bardzo łatwy w użyciu, transporcie oraz serwisowaniu. Możemy go również z łatwością modernizować , dodaj lub wymieniając elementy. Dzięki tym zaletom Mac Pro mini może stać się hitem sprzedaży. Idealnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w firmie np. studiach nagraniowych, filmowych, itp. Niestety podstawowa wersja sprzętu kosztuje aż 39.000 zł