Office 365.

Oprogramowanie MS Office to najbardziej popularny program do pracy biurowej i domowej. Od jakiegoś czasu na rynku funkcjonuje Office 365. Jest to zbiór aplikacji biurowych oraz narzędzi do współpracy, które występowały w pakiecie Office przeniesione do chmury. Polega to na tym, iż użytkownik ma dostęp do swoich plików pocztowych, dokumentów oraz kalendarza w dowolnym miejscu korzystając z dowolnego komputera. Ma też możliwość zorganizowania konferencji internetowej.

Narzędzia, które wchodzą w skład pakietu Office:

Office Professional Plus: najnowsze wersje programów pakietu Office, wspierane przez pozostałe usługi Office 365 dostępne w chmurze.
Office Web Apps: odpowiedniki doskonale znanych nam programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote, które dają możliwość przeglądania i edytowania dokumentów bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Exchange Online: bezpieczna i niezawodna obsługa poczty e-mail, kalendarza i kontaktów w firmie. Usługa pozwala na korzystanie z zapasowych serwerów, rozmieszczonych w różnych lokalizacjach, zapewniając przy tym ochronę przed wirusami i spamem, a także wsparcie techniczne IT.

SharePoint Online: usługa pozwalająca na zsynchronizowanie pracy wielu zespołów i ich pracę w czasie rzeczywistym, poprzez udostępnianie informacji i dokumentów jej użytkownikom.

Lync Online: narzędzie pozwalające na komunikowanie się w środowisku chmury, wliczając w to konferencje audio i wideo, krótkie wiadomości tekstowe i konferencje internetowe.

Pakiet ten skierowany jest do małych palcówek indywidualnych specjalistów oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz palcówek edukacyjnych.

Firmy o różnej wielkości konkurencyjnej potrzebują nowych rozwiązań, które zapewniają elastyczność.

Office 2010 to zakup jednorazowej licencji, Office 365 to wykupienie abonamentu za korzystanie z pakietów biurowych. Przewaga jaka ma Office 365 to bezpieczeństwo danych firmowych, można zapomnieć o aktualizacjach oraz zabezpieczeniach. Najważniejsze, że każdy z pracowników będzie miał dostępność do niezbędnych danych w każdym miejscu o każdej porze.