Podstawka chłodząca

Kiedy laptop przegrzewa się najczęściej dokonujemy czyszczenia układu chłodzenia i zaopatrujemy się w podstawkę chłodzącą, która ma uchronić nasz laptop przed przegrzaniem się.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdy pracujemy z laptopem w łóżku, na kolanach, na dywanie. Podstawka izoluje nasz laptop od miękkich tkanin, które przywierają do wylotów powietrza, tym samym zatykając je i doprowadzając do przegrzania.

Ceny podstawek są bardzo różne, wahają się od 10 zł, nawet do 330 zł. Cena jest nieistotna, ważne by poprawnie korzystać z podstawki i aby w pełni spełniała swoją role.

Obecnie na ryku wyróżnia się kilka rodzajów podstawek, do pracy na kolanach, do pracy na biurku do pracy w łóżku, są również podstawki spełniające rolę stacji dokującej (huba USB), można do niej podpiąć zewnętrzną mysz czy tez klawiaturę.

Jeśli użytkujemy nasz laptop tylko w domu wystarczy najzwyklejsza podstawka. Chodzi o to, by wyprowadzenia w laptopie były lekko w górze aby gorące powietrze mogło swobodnie wydostawać się z laptopa. Obecnie wiele podstawek w obudowie ma zamontowany dodatkowy wentylator, który ma usprawnić działanie wewnętrznego układu chłodzenia laptopa. Opinie na ten temat są podzielone. Wielu ekspertów uważa, że dodatkowy wiatrak w podstawce zakłóca prawidłową cyrkulację powietrza, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia elementów na płycie głównej. Inni specjaliści uważają, ze jest to wspaniały wynalazek, który pomaga ochładzać wnętrze laptopa i nie ma negatywnego wpływu na działanie urządzenia.

Ilu użytkowników tyle opinii. Na pewno podstawka jest niezbędna gdy lubimy pracować na kolanach czy też w łóżku.

Warto się w nią zaopatrzyć, a argumenty możesz znaleźć np. tu http://centrumnaprawelektronikikomputerowej.pl/czyszczenie-laptopa/